Zielone koktajle i ich zalety

Zielone koktajle i ich zalety

Zdrowie zawarte w zielonych koktajlach Koktajle, które obfitują w chlorofil charakteryzują się szeregiem zalet, a za jedną z najważniejszych możemy uznać ich oczyszczający wpływ na nasz układ pokarmowy i wydalniczy. Pozwala to nie tylko na oczyszczenie krwi oraz limfy, ale również płynów wewnątrzkomórkowych. Ciało, które ulega oczyszczeniu potrafi się nam odwdzięczyć. Nie tylko dobrze trawi i przyswaja, ale również sprawia, że stajemy się pełni energii i wigoru. Zielone warzywa zasługują zresztą na uwagę jeszcze z innego powodu. Postrzegamy je przede wszystkim jako naturalne źródło chlorofilu, nie możemy jednak zapominać o tym, że dostarczają organizmowi także witaminy oraz mikroelementy.

Kolor zielony jest tu wyznacznikiem, którego nie da się pominąć, to bowiem właśnie on informuje nas o obecności chlorofilu – zielonego barwnika nie bez przyczyny znanego w literaturze również jako „krew roślin”. Jeśli decydujemy się na pokarmy, które obfitują w chlorofil, możemy liczyć między innymi na to, że nasz organizm nie będzie cierpiał zarówno z powodu niedoboru magnezu, jak i żelaza. Oba pierwiastki mają do odegrania rolę trudną do przecenieni. Magnez znany jest z tego, że dba o nasz układ nerwowy. Z kolei żelazo nie tylko sprzyja tworzeniu się krwi, ale i wzmacnia organizm.

Chlorofil wymiata też toksyny, umożliwia zwalczanie bakterii i pomaga w walce z wolnymi rodnikami. Zielone liście zwracają na siebie uwagę także dlatego, że są bogate w witaminę B9 znaną jako kwas foliowy. Ta jest niezbędna, aby układ nerwowy funkcjonował prawidłowo, choć trudno nie docenić również znaczenia, jakie ma dla układu krwionośnego i pokarmowego. Jest też niezbędna do prawidłowego rozwoju układu nerwowego płodu, stąd też bardzo duże znaczenie ma dla kobiet, które oczekują na przyjście na świat dziecka. Okazuje się jednak, że chlorofil nie jest wskazany jedynie dla kobiet. Również panowie powinni troszczyć się o odpowiednią ilość kwasu foliowego w organizmie, ma on bowiem wpływ na jakość ich nasienia i wpływa korzystnie na proces wchłaniania żelaza. Jeśli zatem zdecydujemy się na wypicie dwóch filiżanek soku dziennie, możemy mieć pewność, że chlorofil pomoże naszemu organizmowi.