5 powodów, by pić koktajl ze szpinakiem

5 powodów, by pić koktajl ze szpinakiem

Zielone zdrowe koktajle Zielone koktajle stają się coraz bardziej popularne i mają wielu zwolenników, pośród osób, które chcą się zdrowo odżywiać. Każdy powinien codziennie spożywać pięć porcji warzyw oraz owoców. Soki warzywne są łatwym sposobem na to, by ilość tych produktów zwiększyć w swojej diecie. Właśnie miksowanie i spożywanie soku to najlepsza opcja na spożywanie szpinaku.

1. Mało kalorii, dużo wartości. Jednak szklanka świeżego soku ze szpinaku będzie miała wyłącznie około 28 kalorii. Ten koktajl charakteryzuje się więc bardzo niską kalorycznością a także małą ilością tłuszczu. Zamiast tego mamy wiele cennych składników. Znajdujemy w porcji takiego koktajlu białko a poza tym witaminy: A, K, C, E oraz grupy B a także minerały: magnez, żelazo, fosfor.

2. Zielone bogactwo błonnika. Tego typu koktajl może być dla organizmu doskonałym źródłem błonnika, ponieważ w porcji takiego napoju będzie około 3 gramy błonnika. W diecie tego składnika często brakuje, a działa on bardzo pozytywnie na układ pokarmowy, może usprawniać jego pracę i przyspieszać odchudzanie.

3. Szpinak na krzepliwość i kości. Wiele osób nie wie, że w szklance soku ze szpinaku znajdzie się bardzo dużo witaminy K, więcej niż dzienna dawka. Jest to witamina., która gwarantuje odpowiednią krzepliwość krwi. Jej brak może powodować krwawienia oraz pojawienie się dużych siniaków a także wolniejszy proces gojenia się ran, nawet jeśli tylko dojdzie do małego skaleczenia.

4. Zielony sok na dobry wzrok i nie tylko. Picie takiego soku to również dostarczanie do organizmu dużej ilości witaminy A. Zielone warzywa do których zaliczać się będzie szpinak na pewno będą źródłem witaminy. Jej rola to przede wszystkim prawidłowe widzenie, jak pokazują badania może wzmacniać odporność i chronić organizm przed nowotworami.

5. Energia i dobry humor dzięki manganowi. Szpinak to źródło dla wielu cennych minerałów, między innymi manganu, który wpływa doskonale na ludzki organizm. Jeśli mamy w diecie ten pierwiastek w odpowiedniej ilości to będzie chronił nas przed nowotworami, może mieć wpływ na pracę układu nerwowego oraz będzie poprawiał metabolizm. Komórki nerwowe odżywiają się manganem i dlatego jego braki objawiają się w formie stresu, zmęczenia czy braku energii. Koktajl ze szpinakiem może być więc traktowany jako szklana zdrowia na każdy dzień. Można do przygotowania takiego soku używać czy to blendera czy klasycznej wyciskarki do soków. Warto traktować szpinak jako jeden ze składników napoju, szczególnie, gdy jego skład nie będzie nam całkowicie odpowiadał. Można dodać tam imbir, który sprawi, że napój będzie nieco bardziej pikantny. Jeśli chcemy słodszy koktajl to włączyć można do składu jabłko czy nawet sycącego banana. Możliwości jest wiele i każdy może dla siebie wybrać zestawienie.