Czyszczenie blendera

Czyszczenie blendera

Jak skutecznie myć blender? Urządzenia kuchenne są z nami już wystarczająco długo, by powstały różne ciekawe triki na ich odpowiednie czyszczenie i doprowadzanie do optymalnej sprawności. Trzy z nich przedstawimy tutaj.

Brzydkie zapachy z blendera. Większość produktów wrzucanych do blendera nie pozostawia żadnego zapachu lub jego usuniecie możliwe jest poprzez zwykłe czyszczenie. Jest jednak kilka takich substancji, które pozostaną z nami na długie miesiące, jeśli się ich nie pozbędziemy. Do tego celu należy wykorzystać pokrojoną na ćwiartki cytrynę, która zostanie w pełni zmiksowana w normalny sposób. Potem należy od razu przepłukać urządzenie i wszystkie zapachy powinny być nieprzyjemnym wspomnieniem.

Zaschnięty brud. Blender powinno się czyścić zaraz po jego użyciu. Gwarantuje to minimum czasu i wysiłku poświęconych na tę czynność. Czasami jednak względy obiektywne lub nasze lenistwo nie pozwolą nam na zajęcie się tym od razu i brud zasycha. Nie oznacza to na szczęście, że trzeba będzie powoli i mozolnie szorować wszystko gąbką. Zamiast tego można użyć naturalnej szczotki, którą są kostki lodu. Wrzucamy ich garść do blendera i rozdrabniamy, a w czasie tej czynności drobinki lodu będą wszystkie elementy urządzenia skrobały i rozpuszczająca się woda będzie je równocześnie myła. Potem wystarczy już tylko normalne, łatwe mycie. Metody oczywiście nie należy stosować w blenderach, które nie posiadają funkcji rozdrabniania lodu.

Szybkie mycie. Najprostszym sposobem na szybkie mycie blendera jest wykorzystanie jego własnej funkcjonalności. Brud to resztki surowców pozostających po pracy urządzenia, a jeśli zaprzęgniemy je do pracy nad wodą z odrobiną płynu do naczyń, nie będzie potem żadnych resztek. Na koniec oczywiście należy wszystko wypłukać pod bieżącą wodą. Powyższe porady są zupełnie nieskomplikowane i można z nich spokojnie korzystać w niemal wszystkich urządzeniach oszczędzając sobie masę czasu i wysiłku.