Jak wybrać blender

Jak wybrać blender

Czy blender jest dobrą inwestycją? Każdy z nas zazwyczaj pragnie, by w jego kuchni znajdował się dobrej jakości blender. Są to urządzenia bardzo przydatne przy wykonywaniu różnych potraw, ale nie wiemy o nich zbyt wiele. Czym się kierować przy zakupie blendera? Blendery zawsze były popularne, ale dopiero teraz stały się kuchennymi gwiazdami. Związane jest to głównie z rozpowszechnieniem się mody na zdrowy tryb życia. Są one bowiem nieocenioną pomocą w przygotowywaniu bez zbędnego wysiłku różnego rodzaju zup-kremów, koktajli owocowych czy zdrowych deserów, których smak w dużej mierze zależy od tego, jak gładka będzie ich konsystencja. Od dawna ich zalety znają rodzice małych dzieci, ponieważ przygotowują oni na blenderach posiłki dla swoich pociech. Na rynku dostępne są blendery ręczne i kielichowe.

Niezależnie od tego, o użyteczności urządzenia w największej mierze decydowała będzie jego moc. Im wyższa moc, tym lepsze urządzenie. Dobry blender powinien mieć silnik o mocy co najmniej 600W, co przy okazji gwarantuje też solidniejszą konstrukcję i szerszą gamę zastosowań. Trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest stopa blendera. Kupując urządzenie ze stopą plastikową można sporo zaoszczędzić, ale stopa metalowa jest nieporównywalnie bardziej wytrzymała. Niestraszne jej upadki i nie odbarwi się też w wyniku kontaktu z produktami spożywczymi. Ważny jest rodzaj ostrza. Standardem powinno być ostrze ze stali nierdzewnej, które dodatkowo będzie wykończone ząbkami, co opóźni jego zużycia.

Ostrza blenderów nie są objęte gwarancją. Jeśli chodzi o wybór pomiędzy blenderami ręcznymi i kielichowymi, ich skuteczność jest podobna, ale urządzenia kielichowe są cięższe i dlatego są polecane. Blender musi być czyszczony po każdym użyciu, więc najlepiej jest wybrać urządzenie, które można łatwo rozmontować. Bardzo istotne jest też dodatkowe wyposażenie urządzenia, na jakie możemy liczyć bez dodatkowych opłat. W pudełku zazwyczaj znajduje się misa do miksowania, ale powinniśmy oczekiwać także zestawu różnych końcowej do wykonywania bardziej złożonych prac, na przykład rozdrabniania lodu lub do spieniania mleka. W ten sposób użyteczność blendera bardzo zbliży się do możliwości oferowanych przez roboty kuchenne.