5 zalet picia ZIELONYCH KOKTAJLI

5 zalet picia ZIELONYCH KOKTAJLI

Czy zielone koktajle są zdrowe?

Zielone koktajle mają wiele zalet, dzięki którym zaliczają się do świata zdrowego żywienia. Nie są takie nieskomplikowane, ale ich wartość odżywcza będzie właściwie nie do przecenienia. Wśród korzyści, które płyną z ich spożywania wymienić można między innymi utratę zbędnych kilogramów, wzrost poziomu energii, mniejsze łaknienie czy zdrową cerę. Mamy 5 powodów, dla których warto je regularnie spożywać.

1. Zielone koktajle są źródłem witamin, przeciwutleniaczy i fitoskładników Składają się one tylko ze składników surowych i dlatego ich odżywcza wartość jest taka szeroka. Znajduje się tam masa cennych składników, ponieważ produkty nie są gotowane. Dlatego znajdziemy tam witaminy, przeciwutleniacze, chlorofil, błonnik oraz fitoskładniki. Wszystko doskonale działa na naszą krew, która dzięki tym koktajlom staje się skutecznie oczyszczona.

2. Picie zielonych koktajli wspomaga odchudzanie Jeśli będziemy chcieli schudnąć to na pewno zielone koktajle mogą w tym nam pomóc. Składają się przede wszystkim z wody oraz warzyw liściastych zielonych, które spożywać można praktycznie bez żadnych ograniczeń w dowolnych ilościach. Znajduje się tam również bardzo dużo błonnika, który gwarantuje poczucie sytości.

3. Zielone koktajle oczyszczają organizm Nasz organizm stara się zawsze mocno walczyć z toksynami. Jeśli jednak jest w naszym organizmie wiele tych toksyn to ten proces będzie dużo wolniejszy. Mamy jednak metody, dzięki którym będzie to łatwiejsze. Warto wykorzystywać właśnie zielone koktajle, które w zakresie oczyszczenia organizmu raczą sobie doskonale. Będą między innymi usuwać te elementy, które zalegają w przewodzie pokarmowym i niestety nie mają pozytywnego działania na nasz organizm. Dzięki nim wspomagały oczyszczenie organizmu w znaczącym stopniu.

4. Zielone koktajle dodają energii W zdrowym organizmie mamy masę energii. Dlatego ta osoba, która będzie się naturalnie odżywiała także może oczekiwać, że jej organizm od razu będzie funkcjonował na wyższym poziomie. Jeśli spożywały zdrowe jedzenie, które nie będzie przetworzone będziemy czuli się lepiej, młodziej. Brak obciążenia przez toksyny sprawi, że będzie można wyglądać doskonale bez względu na wiek. Organizm człowieka przystosowany jest przede wszystkim do diety, która złożona będzie z warzyw i owoców. Jeśli zaczniemy się odżywiać w naturalny sposób to można oczekiwać, że nasz organizm będzie w stanie poradzić sobie z toksynami i będzie od niego bił prawdziwy blask. Jedną z pierwszych zmian, które uda się zauważyć to między innymi zmiana wyglądu naszej cery. Zdrowy sposób życia sprawi, że od razu będziemy wyglądać jakbyśmy mieli mniej lat. Nasze zmarszczki będą mniej zauważalne a starcze plamki zaczną zanikać. Cera na pewno stanie się jędrniejsza, wolna od wyprysków i zmian o charakterze trądzikowym. Każda komórka naszego ciała dzięki takim koktajlom będzie przechodziła prawdziwy proces odnowy i wejdzie ze swoim funkcjonowaniem na wyższym poziom.

5. Zielone koktajle są lekkostrawne Trzeba także zauważyć, że tego typu koktajle są stosunkowo łatwe do strawienia i to również dla wielu osób będzie miało duże znaczenie. Dlatego spożywanie ich w odpowiedniej ilości sprawi, zę dostarczymy do organizmu takie składniki, które są szybko trawione i działają pozytywnie na układy w naszym organizmie. Natomiast wiele osób ma problem ze skutecznym trawieniem stałego pokarmu i w związku z tym zielone koktajle w formie płynnej mogą to zmienić i od razu cały proces trawienia wejdzie na wyższy poziom, będzie funkcjonował tak jak nam mogło na tym zależeć.