Jak wybrać odpowiednie pojemniki hermetyczne?

Jak wybrać odpowiednie pojemniki hermetyczne?

Przechowywanie żywności

Hermetyczne pojemniki na żywność dostępne są w wielu sklepach. Przyznać należy, że są to narzędzia, które w znaczny sposób wpływają na codzienne życie, umożliwiając prawidłowe i bezpieczne przechowywanie produktów spożywczych.

Pojemniki hermetyczne – zalety

Standardowe pojemniki do przechowywania żywności nie gwarantują szczelności, a tym samym nie sprawdzą się w przypadku produktów płynnych, stanowią również otwartą drogę dla drobnoustrojów.

Znacznie lepszym rozwiązaniem są pojemniki hermetyczne, dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, dzięki czemu bez problemu można znaleźć optymalne rozwiązanie. Większość pojemników hermetycznych posiada wyprofilowane pokrywki, a to oznacza, że można układać je bezpośrednio na sobie. Pojemniki tego typu produkowane są głównie z bezpiecznego dla zdrowia tworzywa polipropylenowego.

Dlaczego warto kupować pojemniki hermetyczne?

Dawniej produkty spożywcze pakowane były w papier lub torebki foliowe. Rozwiązania te wciąż są popularne i znajdują zastosowanie w wielu gospodarstwach domowych, jest to jednak działanie niewłaściwe – produkty spożywcze umieszczone w folii mogą szybciej ulegać zepsuciu, natomiast w papierze wysychają lub przemaczają papier.

Pojemniki na żywność

Zwykłe pojemniki nie zapewniają odpowiedniej szczelności, natomiast w pojemniku hermetycznym możemy umieścić praktycznie wszystko, także produkty płynne i półpłynne, nie trzeba się także obawiać, że do żywności dostani się jakichś owad, a co ważniejsze, żywność przez długi czas zachowuje świeżość. Szczególnie trwałe i funkcjonalne są pojemniki z tzw. górnej półki.

W kuchni pojemniki hermetyczne mogą zastępować umieszczane w lodówce talerze, dzięki szczelnej pokrywie unikniemy mieszania i przenikania się zapachów. W przypadku przypraw będziemy natomiast mieli gwarancję doskonałego aromatu, natomiast w pojemnikach do mikrofalówek bez problemu odgrzejemy każdą potrawę.

Czym kierować się podczas wybierania pojemników hermetycznych?

Pojemnik pojemnikowi nierówny – każde rozwiązanie spełnia inną funkcję, dlatego też warto zwrócić uwagę na charakter poszczególnych propozycji. Jeśli zamierzamy stosować pojemniki hermetyczne do podgrzewania potraw, warto zdecydować się na rozwiązania wykonane z grubego szkła, które nie pęknie pod wpływem wysokiej temperatury.

Jeśli zamierzamy trzymać pojemniki z żywnością w lodówce, możemy wybrać rozwiązania z tworzywa sztucznego, wcześniej należy jednak sprawdzić, czy gumki na pewno dobrze trzymają – może się zdarzyć, że pokrywka samoistnie się podnosi i otwiera.

Pojemniki z plastiku powinny być wykonane z materiału wysokiej jakości, który nie ulega wygięciom i zarysowaniom.