Blender do smoothie – jak wybrać dobry blender do smoothie?

Blender do smoothie – jak wybrać dobry blender do smoothie?

Czy każdy blender nadaje się do smoothie? Podstawowe funkcje jakie będzie spełniał blender to oczywiście miksowanie, rozdrabnianie, ucieranie, mieszanie. Blender przygotowany jest dla osób, które chcą dbać o samodzielne przygotowywanie zdrowych posiłków. Dzięki niemu realizować można różnorakie warzywne koktajle, musy owocowe. Sprawdzi się doskonale do siekania twardych produktów, szczególnie, gdy będzie to urządzenie oparte o nieco mocniejszy silnik. Rodzaj blendera. Mamy obecnie dostępne urządzenia ręczne i automatyczne. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, który sprzęt w naszym przypadku będzie się lepiej sprawdzał. Na pewno warto myśleć o kuchni, ponieważ jeśli będziemy mieli mało miejsca to lepszy będzie ręczny blender. Gdy mamy w kuchni więcej miejsca będzie można tam przygotować na stałe blender kielichowy.

Zalety blenderów ręcznych: - mają mały rozmiar - są wygodne w użyciu - miksowanie realizowane będzie w garnku albo misce - pojawia się osłona, która chroni przed pryskaniem - nowoczesny blender to urządzenie, które ma ergonomiczny wygodny kształt Zalety blenderów kielichowych: - mają dzbanek, gdzie umieszcza się produkty, które mają być przerobione - urządzenie ma większą moc, a to sprawia, że nadaje się do obrabiania twardych orzechów czy owoców - sprzęt pracuje samodzielnie i można się zająć czymś innym - mocne przyssawki gwarantują, że sprzęt będzie stabilnie stał - szklany kielich wygląda estetycznie, jest pojemny i wytrzymały.

Moc i zasilanie. Blendera Najważniejsze przy wyborze urządzenia będzie sprawdzenie jaką moc ma dany sprzęt i czy będzie gwarantował nam skuteczną pracę na wszystkich składnikach, które chcemy przerabiać. Jeśli moc będzie zbyt mała to może się okazać, że urządzenie nie będzie w stanie pracować na twardych warzywach czy mrożonkach i jego możliwości będą dużo mniejsze. Co jeszcze uwzględnić podczas zakupu blendera? - możliwość ustawienia prędkości, tryb pulsacyjny - jakie materiały były użyte do sprzętu - jak głośno urządzenie pracuje - czy blender estetycznie pasuje do kuchni. Jeśli będziemy chcieli wybrać jakiś sprzęt trzeba się dobrze zastanowić i zobaczyć jakie możliwości dane urządzenie nam daje. Dzięki temu będziemy mogli sobie zagwarantować, że wszystkie nasze oczekiwania zostaną spełnione i sprzęt przez lata będzie nam służyć.