Blendery i dodatkowe akcesoria do nich

Blendery i dodatkowe akcesoria do nich

Dodatkowe narzędzia do blenderów Typowy blender to stacja bazowa oraz kielich z zamontowanymi na nim ostrzami lub mieszadłami. Można dzięki niemu miksować lub mieszać kilka produktów. Do wielu urządzeń dodawane są też specjalne akcesoria pozwalające na korzystanie z blendera jak z młynka do kawy czy sokowirówki. Blendery stojące wymagają do pracy zasilania sieciowego. Blender nie byłby blenderem bez odpowiedniej końcówki wyposażonej w nóż. Ten element jest wymienialny i zamiast niego można zamontować końcówki do szybkiego kruszenia, ubijania mleka i wiele innych. W urządzeniach kielichowych można dodatkowo spotkać się z nawet ciekawszymi końcówkami, takimi jak narzędzie do mielenia kawy czy wyciskania soków.

Ważnym elementem blendera są elementy antypoślizgowe. W blenderach kielichowych znajdują się one w stopce stacji bazowej, a w urządzeniach ręcznych znajdziemy je na samej stopce, jak również na podstawie pojemnika, w którym miksujemy. Coraz częściej stosuje się stopki, które po zakończeniu miksowania można zdjąć i wykorzystać jako przykrywkę do pojemnika. Ciekawym dodatkiem w niektórych urządzeniach z kielichowych są specjalne schowki na kabel. Nie mają one znaczenia praktycznego w czasie pracy, ale są znakomitym ułatwieniem przechowywania w szafce i zabezpieczają też blender przed uszkodzeniami wywołanymi przypadkowym zaczepieniem o kabel.

Czasami pojawiają się też ułatwienia do nawijania przewodu na sam blender. Chociaż jest to raczej pole nadmiernej ostrożności, blender teoretycznie może być urządzeniem niebezpiecznym. Gdyby w czasie pracy odłączyła się jego końcówka lub gdyby został włączony przez osobę niepowołaną, głównie dziecko, albo po prostu przez nas samych przypadkiem, mogłoby dojść do poważnych uszkodzeń ciała. Dobre urządzenia powinny posiadać zabezpieczenia na wypadek takich sytuacji i dodatkowo powinny posiadać także czujnik odpowiedniego domknięcia pokrywy pojemnika, bez czego mogą nas spotkać nieprzyjemne niespodzianki.